3 najlepsze ścieżki rowerowe w śląskich miastach

0
1457

Dobre trasy rowerowe to nie tylko te, które pozwalają na jazdę w okolicznościach dzikiej przyrody. Śląskie miejscowości także mogą poszczycić się dobrymi ścieżkami rowerowymi! Gdzie wybrać się na rower na Śląsku? Sprawdź nasz subiektywny ranking.

1. Od lasu do zalewu Chechło

Popularna ścieżka rowerowa prowadzi od lasu w Piekarach Śląskich, poprzez Park w Świerklancu, aż do jeziora w Nakle-Chechle. To prosta i przyjemna trasa, licząca 10 kilometrów.

Ścieżka rowerowa doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki z dziećmi. Po drodze warto zatrzymać się przy zbiornikach wodnych i urządzić sobie krótki piknik. Uwagę z pewnością przyciągnie świerklaniecki Park – niegdyś siedziba rodu Donnersmarcków, dziś malownicza okolica, idealna do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Nad samym Chechłem można poplażować – to miejsce jest szczególnie oblegane zwłaszcza w okresie letnim. Znajdziemy tu również liczne knajpki. Nieopodal przebiega trasa śląskiej wąskotorówki.

2. Atrakcyjne ścieżki rowerowe w Katowicach

Również stolica województwa oferuje rowerzystom wiele ciekawych miejsc na wycieczki.

  • Pierwszą z nich jest rzecz jasna Park Śląski, leżący na granicy Katowic i Chorzowa. To duży obszar, który pozwoli nam na wielogodzinną wycieczkę rowerową. Mnóstwo restauracji i małych knajpek pozwala na wygodną przerwę obiadową, czy zjedzenie pysznych lodów.
  • Warto wybrać się również na Nikiszowiec – do miejsca, w którym spotkamy wciąż żywą historię Śląska. Jak najlepiej się tam dostać? jeżdżacie na ul. Trzech Stawów (biegnie wzdłuż całej doliny), jedziecie pod ul. Pszczyńską i wyjeżdżacie w okolicy cmentarza komunalnego, potem na ul. Gospodarczą, aż do ul. Szopienickiej.
  • Ścieżki rowerowe w Katowicach to także standard w centrum. Niemal z dowolnego punktu dostaniecie się na rynek. Dłuższe ścieżki prowadzą m.in. od parku Śląskiego, wzdłuż ul. Chorzowskiej, obok Silesia City Center i Spodka.

Szczegółową mapę tras rowerowych w Katowicach znajdziecie na oficjalnej stronie http://katowice.eu/rowerem/rowerem/trasy-rowerowe/mapa

3. Na Pogorię III z Będzina

Trasa wiedzie wzdłuż Czarnej Przemszy przez Będzin do Dąbrowy Górniczej. Mimo, że nawierzchnia jet doskonałej jakości, znajdziesz się daleko od miejskiego zgiełku i nawet nie odczujesz, ze przejeżdżasz przez ruchliwe miasto. Wyprawa nad Pogorię to idealna okazja do pikniku, czy plażowania.

Jak widać, podczas rowerowych wypraw nie warto ograniczać się tylko do wypadu za miasto. Nawet w sercach dużych aglomeracji można znaleźć trasy idealne do rowerowego relaksu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here