4 najlepsze trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim

0
3161

Piękne widoki, mnóstwo ciekawych atrakcji i wspaniałe trasy rowerowe – oto, czym może poszczycić się Beskid Śląski. Wycieczki rowerowe w te rejony cieszą się rosnącą popularnością. Podpowiadamy, jakie trasy szczególnie warto obrać, jeśli wybieracie się w te okolice. Jest w czym wybierać!

Rowerem po Polsce – Beskid Śląski

To doskonałe miejsce dla tych, którzy pasjonują się kolarstwem górskim. To propozycja dla posiadacz rowerów, które sprawdzą się podczas wymagających warunków drogowych. Jeśli cieszysz się dobrą kondycją fizyczną, a także posiadasz właściwy sprzęt, nie ma na co czekać – wybierz jedną z najsłynniejszych w Beskidzie Śląskim tras i ruszaj!

1. Od Przełęcz Salmopolskiej do Białego Krzyża
Trasa ma około 17 kilometrów długości i ponad 600 metrów przewyższenia. To gratka dla rowerzystów o dobrej kondycji, kochających wycieczki rowerowe, którym towarzyszą piękne, górskie widoki.

2. Zwardoń – Koniaków – Barania Góra – Żywiec
Miłośnicy MTB będą zachwyceni trasą od Zwardonia do Żywca, podczas której zachwyca przede wszystkim Koniaków – stolica polskiej Koronki. Urokliwe, beskidzkie miejscowości obfitują w zabytki takie jak drewniane kościółki sprzed kilku wieków. Nie zabraknie tu także tradycyjnych, góralskich restauracji, które warto odwiedzić w przerwie.

3. Kozia Górka, Bielsko – Błonia
Kozia Górka uznawana jest przez Bielszczan miejscem idealnym do weekendowych spacerów. My polecamy ją jako początek trasy rowerowej, prowadzącej na Bielsko-Błonia. Na trasie czeka na nas wiele miejsc idealnych do wypoczynku na świeżym powietrzu.

4. Wyprawa rowerowa na Trzy Kopce Wiślańskie
Usytuowane na wysokości 810m Trzy Kopce Wiślańskie to cel niejednego rowerzysty. Dojedziesz tam, rozpoczynając trasę rowerową w Bielsku-Białej. Następne punkty na mapie to Jaworze, Jaworze Nałęże, Górki Wielkie, Brenna Leśnica, Świniorka. Po drodze czekają na ciebie zapierające dech, beskidzkie krajobrazy.

Wycieczki rowerowe w Beskidzie Śląskim. Jak się przygotować?

Poza odpowiednim do warunków rowerem, ubiorem i sprzętem, warto uzbroić się w cierpliwość – wiele miejsc w Beskidzie Śląskim stanowi ważne ośrodki turystyczne, co w określonych momentach roku skutkuje tłumami turystów. Wycieczki rowerowe w te okolice warto planować w sezonie niskim, a więc wiosną i jesienią. Zresztą – zwłaszcza wtedy beskidzka przyroda cieszy oczy rowerzystów najbardziej. Weź pod uwagę, że chociaż w większości przypadków trasy biegną przez miasta, w wielu miejscach teren zmienia się nagle na bardzo wymagający – z tego względu, trasy rowerowe w Beskidach polecamy raczej doświadczonym rowerzystom. Jeśli dopiero zaczynasz, wybieraj te proste, głównie o asfaltowych drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here