Ekstremalna trasa rowerowa – świat

0
1208

Czasem zwykłe wyprawy rowerowe nie wystarczą i zaczynamy poszukiwać bardziej wyrafinowanych wyzwań. W naszej głowie pojawiają się wizje ekstremalnej i niebezpiecznej wyprawy rowerowej. Jeżeli jesteś w tej chwili zainteresowany ekstremalnymi i niecodziennymi przeżyciami na rowerze, musisz wiedzieć, że świat oferuje wiele tras rowerowych, które nie są przeznaczone dla żółtodziobów. W tym artykule przedstawię Ci kilka propozycji i przedstawię krótko szlaki rowerowe na świecie, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Jeżeli cenisz sobie niezwykle trudne i wymagające kolarstwo górskie, to zdecydowanie wybierz jedna z poniższych tras, świat jest pełen niespodzianek i niebezpieczeństw czyhających na Ciebie w mroku. Jesteś na to gotowy?

Yungas road

To potocznie zwana „Droga śmierci” znajdująca się w Boliwii, La Paz. Yungas road to bardzo niebezpieczny szlak rowerowy, który niesie ze sobą wiele ekscytujących przeżyć. Przejazd tym szlakiem obfituje w bardzo wąskie i strome zbocza. Bardzo często zbocza te urywają się i spadają bezpośrednio na ścieżkę, z tego właśnie względu należy mieć wówczas na głowie kask. Trasa rowerowa nie powstała jedynie dla rowerzystów, jej głównym zadaniem jest umożliwienie przejazdu dla transportu samochodowego. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo, warto zdecydować się na tym szlaku na jazdę w grupie. Dzięki temu inni towarzysze będą mogli nam pomóc w razie problemów.

Alpy

Alpy to najwyższy łańcuch górski w Europie, ciągnący się od wybrzeża Morza Śródziemnego w okolicy Savony, aż po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Łańcuch ten ma łączną długość około 1200 km. Warto odwiedzić i poznać tutejsze trasy rowerowe. Ciekawym pod względem rowerowym jest odcinek położony w południowo-zachodniej części Francji. W Alpach doświadczysz wielkich wysokości i przerażających zbocz. Pomimo wszelkich niebezpieczeństw Alpy oferują jedne z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Cały świat ceni sobie uroki tego miejsca, a górskie szczyty Alp przyciągają co roku kolarzy z całego świata. Tutejsze szlaki rowerowe są znane i lubiane. Przemyśl sam czy warto tam być.

Porcupine Rim

Szlak rowerowy Porcupine Rim to szlak rowerowy znajdujący się na pustyni Moab w USA.

Pustynia Moab to bardzo charakterystyczne i zjawiskowe miejsce na ziemi. Na pustyni znajduje się cała masa skał, uskoków, ścianek, kamieni i znacznie pylnej nawierzchni. Trasa rowerowa Porcupine Rim jest okropnie stroma i pełna niebezpiecznych skarp i wzniesień. Trasa przeznaczona jest wyłącznie dla zaawansowanych kolarzy górskich, ponieważ znajduje się na niej wiele technicznych odcinków.

The Ridge

Isle of Skye to druga co do wielkości wyspa Szkocji, a czwarta w Wyspach Brytyjskich, największa i położona najbardziej na północ w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Szlak rowerowy prowadzi przez wzniesienia i zjeżdża po olbrzymiej i wąskiej grani skalnej. W związku z tym, że w Szkocji panują bardzo zmienne warunki pogodowe, musisz przygotować się na deszcz, śliskie skały, pionowe ściany i bardzo trudne technicznie linie trasy. Jeżeli chcesz pojechać w to miejsce, musisz być szalony.

Trawers Jeziora Bajkał

Bajkał według Wikipedii to jezioro tektoniczne w Azji, zwane inaczej „syberyjskim morzem” i „błękitnym okiem Syberii”, położone na terytorium Rosji w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim. Jest najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie, a ponadto, pod względem powierzchni, drugim jeziorem w Azji i siódmym na świecie. Jeżeli jesteś rowerowym turystą, który chce odbyć niesamowitą i ekstremalną wyprawę, pomyśl nad przejazdem po zamarzniętym jeziorze. Trasę tę pokonali Polacy podczas dwóch etapów Bike Jamboree, czyli sztafety rowerowej dookoła świata. Trasę tą pokonało siedmioro rowerzystów w składzie. Piotr Dul i Bodek Macal, Leszek Pachulski, Karolina „Frytarda” Dudzik i Piotr Białousz oraz Agnieszka Kwiatkowska i Paulina Sobieszkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here