Nawigacja rowerowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

0
1226

Gdy jazda na rowerze staje się prawdziwą pasją, większość z nas zaczyna inwestować w dodatkowe akcesoria rowerowe, które podnoszą komfort wycieczek. Wśród nich na uwagę zasługuje nawigacja rowerowa, która przydaje się zwłaszcza podczas odkrywania nowych miejsc. Dziś parę słów o tym, dlaczego warto kupić rowerowy GPS i jak prawidłowo się z nim obchodzić.

Nawigacja rowerowa – dlaczego warto?

Choć początkujący rowerzyści rzadko o niej myślą, nawigacja rowerowa jest przydatnym i praktycznym gadżetem. Warto z niej korzystać nie tylko wtedy, gdy wybieramy się w dalekie podróże – niejednokrotnie sprawdzi się nawet na dobrze znanych drogach w mieście.
Oto kilka zalet rowerowej nawigacji, które powinny przekonać cię do jej kupna:

  • Z nią nigdy się nie zgubisz. Dobre urządzenia GPS pozwolą ci na dokładne sprawdzenie lokalizacji, jak również wytyczenie drogi do celu.
  • Nowoczesne nawigatory umożliwiają ci korzystanie z dodatkowych opcji, takich jak mierzenie przebytego dystansu, czy spalonych kalorii. To dobry sposób, by monitorować swoje postępy.
  • To gadżet przydatny nie tylko ona rowerze. Z powodzeniem możesz korzystać z niego podczas pieszych wędrówek.
  • Większość modeli łączy się z urządzeniami mobilnymi, co umożliwia ci łatwy transfer swoich wyników lub nowych tras poprzez bluetooth.

GPS w rowerze nie tylko poza miastem

Nawigacja przyda ci się nawet, gdy codziennie przebywasz rowerem tą samą drogę. Poinformuje cię o nagłych wydarzeniach takich jak korki, zmiana organizacji ruchu czy wypadki. To również doskonały sposób na to, by kontrolować swoje sukcesy w jeździe na rowerze – przebyty dystans, spalone kalorie. Warto mieć ją pod ręką!

Jak prawidłowo zamontować GPS rowerowy?

Montaż nawigacji rowerowej nie jest trudny – każdy model posiada wygodne zaczepy, które umożliwią ci zamontowanie GPS stabilnie. Musisz zwrócić uwagę na to, by nawigacja była zamontowana nieruchomo, a zarazem w pozycji, która umożliwi ci jej wygodne kontrolowanie. W żadnym wypadku nie może ruszać się podczas jazdy.
Dla własnego komfortu, wybieraj modele odporne na wstrząsy i upadki.

Na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Wśród producentów nawigacji rowerowych warto wyszczególnić kilka firm, które wyróżniają się wysoką jakością oferowanych produktów. To między innymi marki Mio i Sigma – GPS tych firm możesz nabyć pod adresem: https://www.rowertour.com/c/36/nawigacje-rowerowe. Wybierając nawigację rowerową, zwracaj uwagę nie tylko na cenę i wygląd – znaczenie mają komentarze ich dotychczasowych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here