Noclegi rowerzysty. Gdzie spać podczas wypraw rowerowych?

0
2480

Wybierasz się na rowerową wyprawę i zastanawiasz się, gdzie zatrzymywać się podczas postoju?
Warto wybrać spośród możliwości, które będą zarówno komfortowe, jak i nie nadszarpną nadmiernie twojego portfela. Sprawdź pomysły na nocleg w trakcie wyjazdu idealne dla każdego rowerzysty.

Nocleg w trasie. Co wybrać?

Nie ukrywajmy – mało który sportowiec wybierający się w dłuższą wyprawę rowerową ma zamiar nocować w drogich hotelach, czy pensjonatach. W końcu nie to jest istotą wycieczki! Dodatkowo, mamy bardzo ograniczone możliwości transportu osobistych rzeczy. Na jaką formę nocowania warto się zdecydować?

Nocleg w trasie – wybierz namiot

Najtańszą możliwością nocowania podczas wycieczki wydaje się być pole namiotowe. W praktyce wystarczy, że zabierzemy ze sobą namiot i najpotrzebniejsze rzeczy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • namiot, który wybieramy na wyprawę rowerową powinien być maksymalnie lekki i poręczny. Najlepiej, jeśli możemy przypiąć go do turystycznego plecaka, lub zamocować na rowerze. Powinniśmy zrezygnować z namiotów, które wymagają długotrwałego składania i zawierają w sobie duże ilości metalowych elementów.
  • zabierając ze sobą namiot, automatycznie powinniśmy zmniejszyć ilość rzeczy osobistych towarzyszących nam na wyprawie. W bagażu muszą znaleźć się za to takie akcesoria jak latarka-czołówka, środek na komary, śpiwór, karimata.
  • przed wyjazdem warto sprawdzić, gdzie znajdują się najbliższe pola namiotowe. Choć to dość popularna forma noclegu, może okazać się, że na wybranym przez ciebie terenie nie ma żadnego.
  • wybierając pole namiotowe musisz być przygotowanym na nieco trudniejsze warunki zakwaterowania. Nawet latem noce mogą okazać się chłodne, a dostęp do sanitariów ograniczony.

Nocowanie w namiocie wyróżnia się przede wszystkim niskimi kosztami kwaterunku. Pola namiotowe oferują nam wolne miejsca już nawet od 15zł za noc. Istnieje również możliwość wynajęcia przyczepy kempingowej.

Agroturystyka

Tanią formą nocowania może być także agroturystyka. Wystarczy, że przed wyjazdem sprawdzisz, czy w wybranej przez siebie okolicy znajdują się oferty wynajmu pokojów. Zamknięte posesje to bezpieczny sposób na to, by przechować rower, zaś warunki są zdecydowanie na wyższym poziomie, aniżeli na polu namiotowym. To opcja doskonała zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ale i tych, którzy po prostu cenią sobie większy komfort. Średnio za wynajem pokoju w gospodarstwie turystycznym zapłacisz 50-60zł za noc.

Ośrodki wczasowe

Wybierając się w okolice o dużych walorach turystycznych, możesz liczyć również na wynajem pokoju w ośrodkach wczasowych. To alternatywa dla sieci drogich hoteli. Warto pamiętać, że wynajęcie pokoju w takim miejscu nie będzie jednak najtańszą opcją – w sezonie za pokój w ośrodku wczasowym zapłacisz od 70 do około 100zł za noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here