Wyprawy rowerowe nad polskim Bałtykiem – 4 TOP trasy

0
1867

Bałtyk to nie tylko idealne miejsce do wypoczynku na plaży – znajdziesz tu także znakomite trasy rowerowe o zróżnicowanej trudności. To miejsce idealne zarówno dla niedzielnych rowerzystów, jak i zaprawionych kolarzy. Prezentujemy najciekawsze trasy rowerowe nad Bałtykiem. Którą z nich wybierzesz?

1. Hel-Jurata-Jastarnia-Kuźnica-Chałupy-Władysławowo-Rozewie-Karwia-Starzyno-Łebcz-Władysławowo
Długa (84km), lecz łatwa trasa rowerowa od Helu do Władysławowa to gwarancja pięknych, bałtyckich widoków, ale i okolicznych atrakcji. Po drodze miniemy Muzeum Obrony Wybrzeża, czy znane z piosenki Zbigniewa Wodeckiego Chałupy. Taka wycieczka rowerowa będzie czystą przyjemnością zarówno dla starszych, jak i młodszych rowerzystów.

2. Łeba-Żarnowska-Gać-Kluki-Smołdzino-Rowy-Poddąbie-Ustka
Trasa wymagająca pod względem terenowym, lecz krótsza (66 km) prowadzi m.in. przez Słowiński Park Narodowy. Po drodze możemy obserwować również piękne jezioro Łebsko, czy wzniesienie góry Rowokół. Droga na tej trasie rowerowej momentami jest bardzo piaszczysta.

3. Wolin-Unin-Domysłów-latarnia Kikut-Dziwnów-Kamień Pomorski-Sibin-Wolin
Łatwa, 80-kilometrowa trasa, podczas której możemy podziwiać liczne atrakcje turystyczne, takie jak Wioska Wikingów czy liczne, zabytkowe kościoły. Warto zatrzymać się na zwiedzanie w Kamieniu Pomorskim, gdzie czeka nas nie tylko wiele ciekawych obiektów turystycznych, ale i restauracji.
Trasa rowerowa w większości prowadzi przez asfaltowe drogi, dzięki czemu ta wycieczka rowerowa będzie przyjemnością nawet dla okazyjnych rowerzystów.

4. Kołobrzeg-Podczele-Bagicz-Sianożęty-Ustronie Morskie-Gąski-Sarbinowo-Chłopy-Mielno-Łazy-Osieki-Kolszalin
Kolejna, stosunkowo łatwa trasa o długości 66 km przebiega praktycznie nad samym brzegiem morza. Widoki, które jej towarzyszą są naprawdę niesamowite! Wycieczka rowerowa biegnie nieopodal malowniczych bagnisk, lasów i niskich klifów. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników typowo bałtyckiej przyrody.

Wycieczki rowerowe nad morzem. Jak się przygotować?

Jak wiadomo, pogoda nad polskim morzem bywa bardzo zmienna, dlatego przed wyprawą rowerową należy przygotować się na wiele różnych okoliczności. Nawet, jeśli lato jest w zenicie, należy zabrać ze sobą jeden zestaw ciepłego ubioru na wypadek nagłego załamania pogody. Wystarczy, że spakujesz getry sportowe o długich nogawkach i lekką bluzę. Warto mieć w zanadrzu kurtkę przeciwdeszczową – najlepiej tą dedykowaną jeździe na rowerze.
Poza podstawowym wyposażeniem rowerzysty, warto mieć ze sobą urządzenie nawigujące – gps lub tradycyjny kompas. Wbrew pozorom, w nadmorskich miejscowościach nietrudno się zgubić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here