Popularne trasy rowerowe Słowacja

0
5159
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słowacja to bardzo charakterystyczny region turystyczny ze względu na swoją różnorodność krajobrazową. Na Słowacji, uprawianie turystyki rowerowej należy do bardzo popularnej aktywności. Szlaki rowerowe na Słowacji są bowiem bardzo dobrze oznakowane. Zdecydowanie Słowacją można rozpocząć swoją przygodę z turystyką rowerową, planując ją na swój pierwszy wyjazd. Na Słowacji w okolicach Małych Karpat niedaleko stolicy występują bardzo łatwe trasy rowerowe nadające się na przykład do jazdy wraz z dziećmi lub dla osób starszych. Natomiast na Orawie i stromych wzgórzach Tatr Wysokich odnajdą się bardziej zaawansowani zapaleńcy rowerowi. Słowackie trasy rowerowe są znane z sąsiadowaniem ich ze szczytami gór, dlatego region ten jest bardzo często odwiedzany przez rowerzystów z całego świata. W wielu miejscach uruchomione są również wypożyczalnie rowerów dzięki którym, problem transportu roweru z Polski na Słowację odchodzi w zapomnienie. Poniżej postaram się polecić Ci kilka popularnych tras rowerowych.

Trasa rowerowa Bańska Bystrzyca

Trasa oferuje 80 km pięknych krajobrazów oraz liczne zabytki architektury, to doskonały szlak rowerowy. Na tej trasie można poznać okoliczne miasta i wioski. Można zdecydować się również w podróż na Donowaly, gdzie będziemy się otaczać pięknym otoczeniem górskim, które oferuje Słowacja.

Bratysławska trasa rowerowa

Małe Karpaty są bardzo odpowiednim miejscem dla rowerzystów wszystkich kategorii. Trasa liczy 80 km i jest bogata w strome wzniesienia na całej trasie. Na całej trasie dostępny jest widok pobliskich lasów oraz atrakcje w postaci Czerwonego Kamienia lub zamku Dewin. Trasa umożliwia jazdę po zaporze bratysławskiej.

Magistrala rowerowa Mała Fatra

Trasa liczy około 30 km. Teren tego szlaku rowerowego posiada liczne i trudne wzniesienia. Na szczytach gór znajdują się spektakularne widoki, które będą wynagrodzeniem za włożony w jazdę wysiłek. Trasa ta jest przeznaczona dla zwolenników górskiej turystyki rowerowej.

Orawa – pętla Trzciana

Orawa może przyciągać rowerzystów przede wszystkim różnorodnością tutejszych tras. To kraina w dorzeczu rzeki Orawy. Otaczają ją Tatry od zachodu i północnego zachodu, graniczy z Podhalem i Liptowem. Będąc na Słowacji, warto przejechać pętlę liczącą ok. 54 km, która rozpoczyna i kończy swój bieg w Trzciana. Stąd prowadzi do Vitanová, a dalej do Orawic. Z Orawic do Zuberec przez Podbiel i Twardoszyn, aby wrócić do Trzciany. Szlak jest łatwo dostępny z Polski przez dawne przejścia graniczne w Chyżnem i Chochołowie.

Słowacja wschodnia

Słowacja wschodnia to region stworzony miłośników dwóch kółek. Trasa rowerowa oferuje drewniane cerkiewki w pobliżu Svidníka. Dla górskich kolarzy górskich, Słowacja oferuje trasy rowerowe w masywach Gór Czerchowskich i Slańskich lub wielodniowe wypady w bezdroża Górnego Zemplina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here