Popularne trasy rowerowe w Niemczech

0
1441

Niemcy oferują rowerzystą bardzo dużo długodystansowych tras rowerowych. W każdym Niemieckim regionie tras rowerowych jest kilkadziesiąt. Sama Brandenburgia dysponuje około siedmioma tysiącami kilometrów ścieżek rowerowych o bardzo dobrej jakości, niespotykanej w innych krajach, dlatego zdecydowanie warto z nich skorzystać. Najbardziej popularne trasy rowerowe w Niemczech to przede wszystkim Elbe-Radweg oraz Wezera. Poniżej przedstawię najbardziej popularne trasy, które z czystym sumieniem mogę polecić. Wszystkie poniższe szlaki rowerowe są dostępne dla różnego przedziału wiekowego rowerzystów oraz znakomicie nadają się na rodzinne wycieczki.

Trasa Main-Radweg

To bardzo popularna trasa rowerowa w Niemczech licząca aż 600 kilometrów. Szlak rowerowy Main-Radweg jako pierwsza w Niemczech została wyróżniona aż 5 gwiazdkami jakości ADFC. Za jej popularność odpowiada niebywałe ukształtowanie terenu, który ma postać doliny rzecznej. Ścieżki spotykane na tej trasie są z reguły otoczone lasami oraz winnicami, z których słynie niewątpliwie Frankonia. W odwiedzanych po drodze miastach nie brakuje również historycznych atrakcji oraz wydarzeń kulturalnych.

Trasa Weser-Radweg

To nadrzeczny szlak rowerowy liczący 515 km i prowadzący wzdłuż rzeki Wezerą w Dolnej Saksonii. Na trasie nie doświadczymy żadnych wzniesień, dlatego trasa nadaje się również dla starszych osób. Na trasie odkryjemy liczne, zabytkowe miasta oraz pałace i zamki. Niedaleko tej trasy położone są góry Harz, które również swoim pięknem zachęcają do odwiedzenia na rowerze.

Będąc w licznie położonych na tej trasie knajpach, warto się zatrzymać, aby spróbować niemieckie specjały.

Trasa Ostseeküsten-Radweg

Trasa ta biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego będącego w bliskim sąsiedztwie Niemiec i liczy 800 km. Rozpoczyna się ona we Flensburgu na granicy z Danią, natomiast kończy się w Ahlbeck przy granicy z Polską, tuż obok Świnoujścia. Ten szlak rowerowy w zdecydowanej większości wiedzie rowerzystów pośród nadmorskich krajobrazów oraz portowymi miast. Jeżeli lubisz morze i takie klimaty to ta trasa rowerowa będzie doskonałym wyborem.

Trasa dookoła Brandenburgii

Liczy ona 1111 km i jest to najdłuższa długodystansowa trasa rowerowa w Niemczech. Szlak ten jest doskonale oznakowany i prowadzi głównie przez wsie i zielone obszary Niemiec, które są znikomo zaludnione. Właśnie z tego względu warto zaopatrzyć się w namiot. Podczas jazdy na tej trasie odwiedzimy wiele nadrzecznych trasy rowerowych należących do najpopularniejszych szlaków turystycznych w Europie.

Trasa rowerowa wzdłuż Haweli, czyli Havel Radweg

To jedna atrakcyjniejszych nadrzecznych tras rowerowych w Niemczech. Zaczyna się ona na Pojezierzu Meklemburskim i przebiega przez Poczdam i rezerwat Havelland. Trasa kończy swój bieg przy ujściu Łaby. Trasa jest bardzo malownicza i zróżnicowana krajobrazowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here